Informatyka Specjalnością Młodych Polaków

Instytut 
Informatyki 
Uniwersytetu 
Warszawskiego

ISMPol.pl

 

8 - DNIOWE OLIMPIJSKIE WARSZTATY INFORMATYCZNE DLA NAUCZYCIELI

II EDYCJA 2017

 

Zapraszamy nauczycieli informatyki oraz matematyki z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju posiadających osiągnięcia zawodowe w pracy z uczniami uzdolnionymi informatycznie i pragnących doskonalalić swoje umiejętności przydatne do rozpoczęcia lub pogłębienia pracy z uczniami zainteresowanymi informatyką poprzez rozwiązywanie zadań algorytmicznych z poziomu Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów lub Olimpiady Informatycznej dla licealistów.

Aby wziąć udział w Warsztatach, trzeba się zarejestrować w Projekcie IMSPol. (Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tylko dla osób zalogowanych na stronie ISMPol.pl).

Pierwszeństwo w kwalifikacji mają nauczyciele z 4 wybranych do Projektu województw: mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego, oraz Ci, którzy nie brali udziału w I Edycji. Jednakże kandydować mogą wszyscy nauczyciele z całego kraju. Minimalne wymagania to dobra znajomość przynajmniej jednego języka programowania oraz umiejętność rozwiązania zadania kon (Koncert) z drugiego etapu XI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów: można je znaleźć pod następującym linkiem: https://zadania.oig.edu.pl/OIG/useful_files

Liczba miejsc na Warsztatach jest ograniczona.

 

Warsztaty poprowadzi zespół złożony z wybitnych specjalistów, którzy są zaangażowani w organizację Olimpiady Informatycznej oraz posiadają doświadczenie i sukcesy w pracy z uczestnikami Olimpiady:

1. prof. dr hab. Krzysztof Diks (II UW, przewodniczący Komitetu Głównego OI)

2. dr Andrzej Dyrek (V LO w Krakowie)

3. mgr Ireneusz Bujnowski (I LO w Białymstoku)

4. mgr Mariusz Śliwiński (Zespół Szkół w Radzikach Dużych)

 

Udział w Warsztatach jest bezpłatny. Organizator pokrywa koszty zajęć, zakwaterowania i wyżywienia.

 

Dla kogo są Warsztaty i co trzeba wiedzieć, aby z pożytkiem w nich uczestniczyć:

Warsztaty są przeznaczone dla nauczycieli zainteresowanych tą tematyką (choć można być zupełnie początkującym), dlatego ich organizacja i sposób prowadzenia będą sprzyjały maksymalnemu rozwojowi i konstruowaniu wiedzy w oparciu o samodzielną pracę nad zaproponowanymi przez wykładowców zadaniami olimpijskimi. Na Warsztatach będą dwa poziomy programowe zorganizowane w 3 grupy ćwiczeniowe:

1. dla zaawansowanych wiodącą tematyką będzie rozwiązywanie różnorodnych zadań olimpijskich, dyskusja rozwiązań, uzasadnienia teoretyczne. Jeżeli z załączonego poniżej formularza wyniknie zapotrzebowanie grupy uczestników na wspólny temat, zorganizujemy cykl zajęć na ten właśnie temat;

2. dla mniej zaawansowanych: wprowadzenie do rozwiązywania zadań olimpijskich na poziomie olimpiady gimnazjalnej i nietrudnych zadań olimpiady ponadgimnazjalnej oraz wskazówki metodyczne.

 

Na każdym poziomie będą problemy dla bardziej i mniej doświadczonych, a na zajęciach zapewnimy wsparcie merytoryczne i językowe. W razie potrzeby jesteśmy gotowi uruchomić zajęcia z języka C++, ale  niezbędna jest znajomość Pascala lub innego języka programowania wysokiego poziomu, a także umiejętność rozwiązania wspomnianego wcześniej zadania.

 

Warsztaty odbędą się w Warszawie w siedzibie Olimpiady Informatycznej przy ul. Nowogrodzkiej 73 w dniach 07 lipca (dzień przyjazdów- 06.07)) - 14 lipca br. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 9. Rezerwujemy nocleg od czwartku 6 lipca do piątku 14 lipca.. Zapewniamy noclegi w akademiku w pokojach 2-3 osobowych bez łazienek. Jeśli chcielibyście Państwo mieszkać w pokoju 2 osobym z łazienką (dopłata 30zł/dobę),  prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w Formularzu.

 

W celu zarejestrowania się na tę edycję Warsztatów prosimy o wypełnienie poniższego FORMULARZA ZŁGOSZENIOWEGO.

Wypełnienie Formularza jest jednoznacne z akceptacją klauzuli:

Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych w Fundacji Rozwoju Informatyki i Olimpiadzie Informatycznej  w celu organizacji zajęć informatycznych dla nauczycieli (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97r. o ochronie danych osobowych, Dz. Ust. Nr 133, poz. 883).

Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Kuran, tel. 504 032 956

Aby zobaczyć poniższy FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY należy zarejestrować się w Projekcie ISMPol używając pomarańczowego przycisku "rejestracja", który znajduje się na stronie w prawym górnym rogu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

 

 

 

ISMPol interaktywnie
 • KONKURS ŁAMIGŁÓWEK I ZAGADEK

  PRZEJDŹ DO MODUŁU

 • KONSULTACJE MAILOWE ORAZ CHATOWE

  PRZEJDŹ DO MODUŁU

 • STACJONARNE KÓŁKA INFORMATYCZNE

  PRZEJDŹ DO MODUŁU

 • KURSY ONLINE

  PRZEJDŹ DO MODUŁU